Killar 2010-2016

Vallentuna IP 24-26 Juni

Killar 2010-2016

Vallentuna IP 24-26 Juni

Clinic för killar födda 2010-2016

Stockholm 24-26 Juni

Real Madrid Foundation clinics

Under några intensiva och lärorika dagar får du träna med coacher från Real Madrid Foundation, som delar med sig av övningar, tips och tekniker direkt från en av världens mest framstående akademier.

Clinicen är öppen för killar födda 2010–2016 och fokuserar på att utveckla dig som spelare – oavsett om du är nybörjare eller har spelat ett tag. Du får jobba med bollkontroll, spelförståelse, rörelsemönster och lagspel i en strukturerad och positiv miljö.

Varje träningsgrupp leds av spanska instruktörer tillsammans med 2–3 svenska tränare som stöttar både med övningarna och språket (engelska). Du får personlig feedback och konkreta råd för att förbättra ditt spel.

Du tränar tillsammans med spelare från klubbar över hela Sverige, vilket ger både nya vänner och nya perspektiv på fotboll. Det är en upplevelse som kombinerar glädje, utveckling och gemenskap.

2025 är det 12:e året i rad som CoachenEvents arrangerar Real Madrid Foundation Clinics i Sverige – och platserna brukar bli fullbokade tidigt, så säkra din plats redan idag!

Allt detta ingår!

  • Ca 15 tim träning med coacher från Real Madrid Foundation
  • Träningsställ (tröja, byxor, strumpor) från Real Madrid Foundation
  • Lunch
  • Mellanmål
  • Diplom
  • Present från Real Madrid Foundation

Preliminärt Schema

Onsdag 22/6
08:30-09:30 Registering
09:30-11:30: Träning
11:30-12:30: Lunch
12.30-15.00: Träning (inkl frukt)

Torsdag 23/6
08:30-09:30 Registering
09:30-11:30: Träning
11:30-12:30: Lunch
12.30-15.00: Träning (inkl frukt)

Fredag 24/6
09:30-11:30: Träning
11:30-12:30: Lunch
12:30-15:00: Träning (inkl frukt)
15:00- Avslutning, diplomutdelning

Plats

Vi kommer vara på härliga Vallentuna IP (Parkvägen 5, 186 36 Vallentuna - karta). Här har vi tillgång till två fullstora konstgräsplaner av hög kvalitet. Det finns restaurang och café i anslutning till planerna. Vallentuna IP ligger ca 20-25 min från Stockholm med bil. Du kan även åka kommunalt hit med Roslagsbanan. Läs mer på www.sl.se)

Kostnad

2.990 SEK

Boende

Kommer du från en annan ort? Under clinicen kan du bo billigt och bekvämt på Quality Hotel Strawberry Arena i Solna som vi har ett specialavtal med.

Inom kort kommer länk med hotellerbjudande här.

Är du en erfaren fotbollstränare som vill vara med som assisterade coach under clinicen?
Läs mer och anmäl ditt intresse här

Image

Anmäl dig här

Clinic för killar 24-26 Juni

Antal platser: 40

Tänk på att våra clinics ofta blir fullbokade tidigt så anmäl dig så snart du kan för att vara säker på en plats.

Tänk på att inte ta för små storlekar i kläderna. Det kommer tyvärr inte gå att byta på plats.

Vi serverar inte fläsk, fisk, nötter så det behöver ni inte ange som specialkost här nedan. Ange enbart allergier.

Efter genomförd anmälan får du en bekräftelse via e-post. Den kan dock ibland hamna i skräpkorgen.

Du betalar med Swish efter att du klickat på "Genomför anmälan" längst ned.

Betalningsinformation

Summa
SEK
Moms
SEK
Totalt
SEK
Hanteras av